Харчування є одним із ключових факторів, що визначають наше здоров'я. За останні 100 років характер способу життя та харчування людини радикально змінився: їжа стала доступною, але при цьому – висококалорійною та глибоко переробленою, позбавленою багатьох корисних речовин, насамперед харчових волокон. А зниження фізичної активності, у свою чергу, викликало дисбаланс витрати енергії, зміну низки біохімічних процесів та збільшення маси тіла 20-40% населення. Тому всі дієтологи рекомендують збільшити вміст харчових волокон у раціонах харчування до 30-40 г на добу, спрямованих на нормалізацію ваги та покращення здоров'я в цілому. Одним з таких препаратів, що мають багатофункціональну дію є Нормолакс.
Рослинний склад Нормолаксу
Оздоровчі та лікувальні дії харчових волокон були відомі ще з часів Гіппократа, але особлива увага почалася приділятися їм з початку 70-х років, коли, в результаті численних досліджень було встановлено, що раціони харчування, багаті на харчові волокна, дозволяють знизити ризик багатьох серйозних захворювань, таких як атеросклероз, гіпертонія, жовчнокам’яна хвороба, діабет 2-го типу та передчасне старіння, а також сприяють фізіологічному зниженню зайвої ваги.
Нормолакс містить два натуральні компоненти – оболонку насіння подорожника та сублімовану м’якоть плодів сливи домашньої. Ці два компоненти – суміш різних видів харчових волокон (нерозчинних та розчинних), які в комплексі сприяють очищенню кишечника, нормалізації показників глюкози та холестерину, пов’язують та виводять токсини, знижують калорійність їжі за рахунок поглинання ферментів, що розщеплюють жири та вуглеводи, тим самим допомагаючи масу тіла. Нормолакс не містить штучних барвників, ароматизаторів чи консервантів.
Нормалізація обміну речовин та маси тіла
Висококалорійна та промислово перероблена їжа, низька рухова активність ведуть до порушення вуглеводного, жирового та білкового обміну речовин, що тягне за собою збільшення маси тіла, ожиріння та розвиток пов’язаних з ними захворювань.
Однією з умов зниження ваги є зниження засвоюваності енергії. Це можна досягти, вводячи до раціону харчові волокна, які наповнюють шлунок і притуплюють почуття голоду, замінюючи його тривалим почуттям насичення. Пояснюється це гальмуванням активності кишкових ферментів, що розщеплюють білки, жири та вуглеводи – амілази (гальмує засвоєння вуглеводів) – більш ніж на 35%, ліпази (гальмує засвоєння жирів) – більш ніж на 40%, фосфоліпази (гальмує у , ніж 75%, трипсину (гальмує засвоєння білків) – більш, ніж 45%. Тому постійне споживання харчових волокон призводить до зниження всмоктування білків, жирів та вуглеводів, що призводить до зменшення калорійності їжі та зниження маси тіла.
Нормолакс – якісний засіб для доповнення раціонів людей, які бажають знизити свою вагу правильно. Правильне зниження маси тіла передбачає зменшення жирової маси тіла та збереження м’язової. Вживання Нормолаксу дає можливість контролювати кількість споживаних калорій та не допускати атак голоду. Завдяки низькій калорійності препарату, але високої об’ємоутворюючої здатності та низки інших ефектів, Нормолакс підходить як для курсових програм нормалізації ваги, так і для тривалих програм плавного зниження зайвої маси тіла.
Детокс-ефект
Любов до м’ясної, смаженої, копченої їжі часто обертається виникненням хронічних запальних захворювань кишечника, які погіршуються хронічною аутоінтоксикацією (самоотруєнням) організму через застою кишкового вмісту, гнильних та бродильних процесів. При регулярному вживанні нездорової їжі, токсичні продукти, що утворюються при гнитті – індол, скатол та інші, через кишкову стінку потрапляють у кров і спричиняють мутацію та переродження клітин у злоякісні.
Харчові волокна Нормолаксу мають виражені поглинаючі і детоксикаційні властивості, що дозволяють зв’язувати і виводити токсичні речовини і мутагени з організму, зменшувати час контакту канцерогенів зі слизовою оболонкою кишечника.Чим менше токсинів, тим менше навантаження на печінку – основну , які потрапляють до організму. А нерозчинні харчові волокна, на які багатий Нормолакс, є гарним живильним середовищем для кишкової мікрофлори – переважно Біфідо- та Лактобактерій.
Зниження ризику інфаркту та інсульту
При порушенні жирового обміну, в організмі виробляється підвищена кількість так званого «поганого» холестерину (по-науковому – ліпопротеїдів низької щільності), який відкладається на внутрішніх стінках судин, звужуючи їх просвіт і порушуючи постачання крові життєво важливих органів: серця, мозку, легенів, печінки, нирок тощо. Виникає стан хронічного дефіциту кисню та поживних речовин, що загрожує серйозними ускладненнями: застоєм жовчі та утворенням каменів жовчного міхура, інфарктами та інсультами.
Дані досліджень у чоловіків і жінок з високим рівнем холестерину, які отримували 10 г лушпиння насіння подорожника на день протягом 6 тижнів і довше, показали достовірне зниження рівня “поганого” холестерину на 6-20% більше, ніж у пацієнтів, які перебували на дієті зі зниженим. вмістом жиру. Іноді простого введення харчових волокон до раціону достатньо для того, щоб відмовитися від ліків, що знижують рівень холестерину.
Нормолакс пов’язує «поганий» холестерин у кишечнику та вільні жовчні кислоти, тим самим знижуючи літогенні (тобто каменеутворюючі) властивості жовчі, утворення та налипання атеросклеротичних бляшок на внутрішніх стінках судин.
Нормалізація рівня цукру в крові
Серед численних корисних властивостей харчових волокон є здатність збільшувати час всмоктування вуглеводів із шлунково-кишкового тракту, що дозволяє більш ефективно використовувати їх периферичними тканинами, гальмує всмоктування глюкози та знижує потребу в інсуліні. Тому використання харчових волокон – необхідний компонент лікувального раціону людей з підвищеним вмістом цукру в крові, і людей з вже наявним цукровим діабетом 2 типу.
Нормолакс сприяє зниженню глюкозурії (виділення глюкози із сечею) та кетоацидозу (високий вміст глюкози та кетонових тіл у крові внаслідок дефіциту інсуліну), зменшує потребу в інсуліні.
Ефективний антиалерген
При алергічних реакціях мікрофлора кишечника виробляє особливі речовини – біогенні аміни, що мають високу біологічну активність, в першу чергу, гістамін. Харчові волокна мають потрійний корисний ефект – вони абсорбують алергени зі шлунково-кишкового тракту, знижують утворення гістаміну мікрофлорою кишечника і підвищують стійкість імунної системи до різних алергенів.
Нормолакс відмінно підходить цій категорії пацієнтів завдяки його вираженим антиалергійним ефектам, відсутності побічних ефектів та звикання.
Уповільнення старіння
Відомо, що з віком відбуваються зрушення обміну речовин, зростає частота захворювань внутрішніх органів. При фізіологічному старінні цей процес запрограмований і не ускладнений будь-яким патологічним процесом. При передчасному старінні виникає багато супутніх захворювань, що знижують якість життя та його тривалість. Доведено, що шляхом зміни характеру харчування, можна позитивно впливати на обмін речовин та можливості організму, впливати на темп та спрямованість процесів старіння.
До таких впливів відносяться зниження рівня аутоінтоксикації токсичними продуктами, що утворюються в товстому кишечнику, видалення «поганого» холестерину, зниження рівня цукру в крові та підвищення стійкості організму шляхом збільшення кількості корисної мікрофлори кишечника.
Тому харчові волокна, поряд з вітамінопрофілактикою та регулярним вживанням кисломолочних продуктів, повинні бути обов’язковою частиною раціону людей похилого віку.
Розчинні та нерозчинні харчові волокна Нормолаксу тонізують кишечник, зв’язують і видаляють токсичні речовини, у тому числі – метаболіти ліків, які часто приймають літні люди, виводять надлишки натрію, холестерину, глюкози та сечової кислоти, знижуючи тим самим, прояви хронічної аутоа Показники всіх функцій організму.
Індивідуальний підхід у застосуванні
Адекватний питний режим
Для максимального оздоровчого ефекту важливо пам’ятати, що Нормолакс має високу сорбційну здатність, тобто пов’язує велику кількість рідини. Тому при недостатньому питному режимі (не менше 1 літра) на день можливий зворотний ефект – виникнення запорів. Кожен прийом Нормолаксу потрібно доповнювати повною склянкою води (200 мл). Приймати мінімум за 30 хвилин до початку їди, оптимально – за годину, або за 2 години після їди. Приймаючи препарат уперше, бажано вживати не всю дозу (пакетик), а половину. Якщо немає здуття та бурчання в животі, можна приймати всю дозу.
Супутня вітамінно- та мінералопрофілактика
Вітамінно-мінеральні комплекси потрібно приймати окремо від прийому Нормолаксу, оскільки він знижує засвоєння вітамінів і мінералів при одночасному вживанні.
Збагачення раціону кисломолочними продуктами
Для оптимального оздоровчого результату Нормолакс бажано використовувати в комплексі з кисломолочними продуктами, багатими на корисні бактерії, в першу чергу, Біфідо- і Лактобактерії. Харчові волокна Нормолаксу є живильним середовищем для дружньої мікрофлори кишечника, що сприяє підвищенню стійкості організму до несприятливих впливів зовнішнього та внутрішнього середовища.
Висновок
При використанні Нормолаксу, можна суттєво підвищити рівень здоров’я та якість життя. 100% рослинний склад забезпечує виражені оздоровчі ефекти, характерні для харчових волокон, відсутність побічних ефектів та звикання.
Не викликає сумніву, що застосування Нормолаксу слід розглядати як фізіологічний метод профілактики багатьох порушень здоров’я та нормалізації зайвої ваги.